ULUBIONY OLEJ W OSTATNIM CZASIE?

W tamtym roku recenzowałam dla Was masło shea BIO i jego 15 zastosowań KLIK . Dziś co nieco o oleju z masła shea KLIK Mimo że olej ten dedykowany jest włosom niskoporowatym, moje średniopory w ostatnim czasie bardzo się z nim polubiły. 


Kilka słów od Producenta na temat oleju:
"Najlżejsza frakcja wyciskanego na zimno masła shea. Posiada naturalną alantoinę, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A,E i F. Silnie natłuszcza, regeneruję oraz chroni przed złym wpływem czynników zewnętrznych"

Przed nałożeniem go na włosy,  abym lepiej mogła go rozprowadzić, zanurzam buteleczkę w kąpieli wodnej. Olejuje włosy zazwyczaj na podkład, za który zazwyczaj służy mi dowolny hydrolat. Olej na włosach trzymam zazwyczaj pod czepkiem na ok. 1 godzinę. Po tym czasie zmywam go z włosów szamponem. Z czystym sumieniem muszę przyznać, że włosy po nim są bardzo zdyscyplinowane, co teraz, jesienią jest dla mnie bardzo ważne. Nie puszą się i nie elektryzują. Są miłe w dotyku, gładkie i jednocześnie lśniące. Uwielbiam ten efekt. Sam olej jest bezwonny, nie wyczuwam w nim zapachu. Mocno natłuszcza, a więc często służy mi jako zastępnik kremu do rąk. Zwłaszcza teraz, jesienią i zimą skóra dłoni jest narażona na pękanie, odwodnienie i zaczerwienie. Lubię też dodawać kilka pompek oleju do wanny, wypełnionej wodą. Wiadomo, że nie zawsze chce nam się po myciu balsamować całe ciało, a dzięki wyciśniętych kilku porcji oleju, nasza skóra nie będzie już taka sucha jak to zwykle bywa po płynach i żelach do mycia ciała z SLS'ami. Sam olej mieści się w buteleczce z ciemnego szkła, posiada wygodną pompkę, przez co aplikacja jest niezwykle ułatwiona :)

Podsumowując, jeżeli tak jak ja, lubicie kosmetyki uniwersalne, niedrogie i przede wszystkim naturalne, z drobnym składem, musicie przetestować ten olej :) Do zakupienia np TU

Jaki jest Wasz ulubiony olej :) ?

5 komentarzy :

Na komentarze/pytania odpisuję pod postem :)
Spam - kasuję,